ZAYED CUP 2019/ SAE - MŠK ŽILINA 2004

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:


ZAYED CUP 2019/ SAE
U15: Starší žiaci zakončili turnaj v SAE výhrou, skončili štvrtí.

V čase od 24.03.2019 do 01.04.2019 odcestovali futbalisti MŠK Žilina na prestížny medzinárodný turnaj do Spojených arabských emirátov - Zayed International Football Cup 2019 pre kategóriu U16.

Práve na tomto turnaji sa tešila z výhry naša U16 pred rokom, kedy zdolala vo finále španielsky Betis Sevilla. Tentoraz cestuje do Ázie o rok mladšia veková kategória pod vedením trénera Patrika Mojžiša, ktorá sa predstaví znova v šesťčlennej, medzinárodnej konkurencii. Okrem nás a domácich tímov Al Wahda, Al Ain a Al Jazera hral na turnaji srbský Partizan Belehrad a škótsky Glasgow Rangers. V tomto ročníku však nie sú tímy rozdelené do skupín, no hrá sa systémom každý s každým.

Príprava na ligový vrchol

Starší žiaci v sobotu 23.03.2019 odleteli z Viedne do Spojených arabských emirátoch, kde ich v horúcom Abu Dhabi čakalo počas jedenástich dní päť medzinárodných meraní síl. Tréner Patrik Mojžiš sa s tímom teší na porovnanie našej kvality so zaujímavými súpermi.

"Arabské tímy budú štartovať s tímami vekovej kategórie U16. Partizan, Rangers a my cestujeme na turnaj s o rok mladším výberom," ozrejmil na začiatok tréner starších žiakov. Pred rokom tam uspela trénerská dvojica Ivan Belák, Peter Černák, preto na podujatie prichádzame ako obhajcovia. "Turnaj aj tento rok vnímame veľmi pozitívne, pretože uvidíme našich chlapcov v inej medzinárodnej konfrontácii. Pôjde o rozdielne futbalové štýly, na aké sme zvyknutí na Slovensku alebo v Česku. Očakávam, že ešte lepšie spoznáme hráčov v ťažkých zápasoch, nastúpime totiž aj proti U16. Skúsenosti s arabským futbalom už máme, keď sme v lete absolvovali prípravný zápas. Arabi hrajú agresívne, niekedy až nefutbalovo v určitých úsekoch zápasu, takže tie stretnutia majú iný rozmer. Rovnako odohráme duely s rovesníkmi zo Škótska a Srbska, čo bude výborná skúsenosť."

Na jar má U15 za sebou dva ligové zápasy, najskôr vyhrala s Popradom 6:1 a v tomto týždni si predohrala aj duel s Ružomberkom, v ktorom prehrala tesne 0:1. "Turnaj berieme ako prípravu na nadstavbovú časť, ktorá začala už prvými dvomi zápasmi. Po turnaji nás teda čaká ešte dvanásť dôležitých stretnutí v lige. Chceme vyťažiť všetkých hráčov, lebo len tak zistíme, ako sú na tom pred vrcholom sezóny," hovorí hlavný tréner U15, ktorý si napokon musel jedného hráča požičať zo staršej kategórie. "Brankár Matej Šugar ochorel, preto sme donominovali Dominika Žúreka z U16. Na turnaj tak cestujeme v plnej sile," dodáva lodivod MŠK, ktorý má naplánovaný príchod s družstvom na Slovensko až 3. apríla. "Berieme to ako odmenu pre chalanov a zároveň ako zavŕšenie žiackeho veku, ktorý dúfajme, bude mať úplné vyvrcholenie v júni na MSR v Poprade. To je naším hlavným cieľom."


Zápasový plán šošonov

NEDEĽA 24.3.

Al Wahda - MŠK Žilina 0:1 (0:1)
Gól MŠK: Sauer
Zostava MŠK: Žurek - Urbánek, Vorčák, Jaššo, Jargaš - Kukulský, Sauer, Javorček - Bortoli, Hroza, Mlynár
Striedali: Zelný, Polaček, Fulier, Marušak, Matúš

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas najmä z hľadiska adaptácie po dlhej ceste. Veľké uznanie patrí hráčom za to, že to zvládli nielen prístupov, ale aj výsledkovo. Zajtra sa zameriame na regeneráciu, pôjdeme k moru a už sa budeme pripravovať na Škótov."

Najlepším hráčom zápasu bol Leo Bortoli.

UTOROK 26.3.

MŠK Žilina - Glasgow Rangers 1:6 (0:1)
Gól MŠK: Hroza
Zostava MŠK: Jendrál - Pečarka, Zelný, Jaššo, Urbánek - Kukulský, Sauer, Javorček - Bortoli, Hroza, Mlynár
Striedali: Vorčák, Jargaš, Polaček, Fulier, Matúš, Žurek

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Odohrali sme zápas s veľmi kvalitným súperom, ktorý nás prevýšil v agresivite, ponukovej činnosti a aj samotnej futbalovosti. Hlavne v prvom polčase sme boli pre Škótov vyrovnaným súperom, vytvorili sme si aj gólové príležitosti. Po zmene strán sme sa ale dopustili viacerých individuálnych chýb, ktorý kvalitný súper využil a nakoniec odchádzame z duelu s vysokou porážkou."


ŠTVRTOK 28.03.

Partizan Belehrad - MŠK Žilina 4:2 (2:0)
Góly MŠK: Bortoli 2
Zostava MŠK: Žurek - Pečarka, Vorčák, Jaššo, Urbánek - Kukulský, Matúš, Javorček - Bortoli, Hroza, Mlynár
Striedali: Polaček, Jargaš, Fulier, Sauer, Zelný

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Výborný zápas, v ktorom nás však súper vytrestal z brejkových situácií. Ťažko sme sa presadzovali do prehustenej obrany, v prvom polčase sme sa nevedeli presadiť v koncovke, po prestávke nám to síce začalo padať, ale na lepší výsledok to nestačilo. Chlapcov aj napriek prehre chválime za celozápasový prístup, nasadenie a mentalitu."


SOBOTA 30.03.

MŠK Žilina - Al Ain 2:2 (1:0)
Góly MŠK: Polaček, Javorček
Zostava MŠK: Jendrál - Pečarka, Vorčák, Zelný, Jargaš - Kukulský, Polaček, Sauer - Bortoli, Hroza, Mlynár
Striedali: Fulier, Jaššo, Matúš, Urbánek, Javorček, Žurek

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "Výborný zápas z oboch strán, šance sa striedali na oboch stranách. Stretnutie malo veľmi dobré tempo, celkovo to bolo vyrovnané, preto duelu svedčí remíza."

Najlepším hráčom zápasu bol Šimon Kukulský.


PONDELOK 01.04.

Al Jazera - MŠK Žilina 2:3 (0:1)
Góly MŠK: Sauer 2, Bortoli
Zostava MŠK: Žurek - Pečarka, Zelný Jaššo, Jargaš - Polaček, Sauer, Javorček - Urbánek, Matúš, Fulier
Striedali: Kukulský, Vorčák, Bortoli, Mlynár, Hroza

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U15: "S víťazom turnaja sme odohrali dobrý zápas, boli sme aktívnejší, vypracovali sme si viac gólových príležitostí, a aj preto sme zaslúžene vyhrali."

Hráčom zápasu sa stal Mário Sauer.
Cookie Policy | Copyright © 2017 DaneT, s.r.o. Materiál použitý na tejto stránke je vlastníctvom jeho pokytovateľa a bez jeho súhlasu sa nesmie ďalej šíriť, akýmkoľvek spôsobom.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky